Bir insanla göz göze gelmekle başlıyordu her şey ve unutmak için kör olmak gerekiyordu ,ama ilkin kor olmaktı. Onun için; için için yanıp bitmekti onun haberi olmadan ,eğer onun haberi olursa düpedüz yangın olurdu çünkü .Aşk her ne kadar karşılıklı olsa bile onun haberi olmadan onu düşünmek ,aşkı aşk yapan temel unsurdur.

Yanmadan aşık olunmaz, yanmadan sevda olmaz ,yanıp kül olduktan sonra ,küllerinden doğup onun karşısına çıkmaktır sevda, sabır işidir gerçek sevgi böyledir. Peki şimdiki sevgiler gerçek mi? çoğu değil, çoğu göz göze geldikten sonra bile, başka gözlere değdiriyor gözlerini, bırakın mecazen kör olmayı ,başka gözlere bakma konusunda gözünü budaktan dahi sakınmıyor, birisi için kor olup yanmayı aşağılıyor bile.

Bu gerçek aşk duygusu o kadar aşağılandı ki son zamanlarda hem erkek hem kadın tarafından, adımlarını aşka uğramadan, direk evliliğe atacak duruma getirdiler, şartlar uyum gösterdiği zaman direk evleniyorlar, sevgi, saygı sadakat demiyorum, şartlar diyorum. Çünkü; şartlar uygunsa ,aynı eve girince zamanla o duygular yeşerir görüşü hakim artık, yeşermez fotosentez kardeşim ,sen aşka bile bu tabiri koyuyorsan kadında olsan otsun, erkekte olsan otsun, evliliği bir sosyal statü gibi gördüğünüz sürece ,sadece medeni haliniz değişir . Başta aşkından yanmadığınız hiç kimseyle evlenmeyin, sonra siz yanarsınız, aşık olduğum kişiyle evlenemedim diyeceksiniz şu sebepten bu sebepten, o zaman evlenmeyin ,evliliği siz bu kadar büyütüyorsunuz gözünüzde ,evlenmek için evlenenler sadece aynı evi paylaşıyor ,ortak alanlı bir evde beraber yaşama olayına evlilik diyorlar, içinde eşya var ama, sevgi ,saygı değer yok ,sonra en yakın aile mahkemesinde ,tek celsede nihayi son, sonra da ,içi eşya dolu olan ,bana göre o arınmış evde eşya paylaşımı. Akranlarım evlendi ben evde kaldım diyerek evlilik yapmayın, yoksa aynı evde duygusuz beraber kalırsınız ,böyle içinde aşk olmayan sahte ,el gördülük evlilik yapacağınıza.

AŞKSIZ KALIN,TEMİZ KALIN

Tümay Doğuç

                                                                                                                                               İnstagram  :  tumay0626