Son yılların ilişki ve evliliklerini gözlemlediğimizde en çok karşılaşılan sorun ”yapaylık”olarak çıkıyor.Bunun nedeni ise;her iki tarafında birbirleriyle olan ilişkilerinin nikah âkdi ile sonlanmasından önce ;birçok kişi ile hem yüzeysel hem de derinsel ilişki ! yaşamalarından kaynaklanıyor yani ;ilişkilerde aşktan önce ,aşna ve fişne geliyor. Aşk ve sevgi kisvesi altında yaşanan bu bedensel doyumdan sonra ,ruhlarının birbirlerine uymadığını anlayan bu sevgililer ruh eşini ! aramak için ,başka ilişkilere yelken açıyorlar. Sözüm ona; bu diğer ilişkilerde hoşlanma ve aşk ile başlıyor (öyle olduğu sanılıyor) eller tutuluyor ,sarmaş dolaş resimler çekiliyor, her flörte yafta gibi ”aşkım” kelimesi yapıştırılıyor zaten ucuzluk ta burada kendini gösteriyor,bununla da tatmin olunulmuyor,tatmin olunacak kadar evliliğin kısa metraj filmi çekiliyor kuytu köşelerde .Ve bu film ,senaryosu aynı oyuncuları farklı olacak şekilde evlenene kadar tekrar tekrar çekiliyor.

Kimi zaman kısa metraj film oluyor kimi zaman ise; hiç devamı gelmeyecek bir fragman çünkü; bazen partnerler el ele tutuşup ,sarıp sarmalandıktan sonra birbirlerine uymadıklarını anlıyorlar,konulu film çekilmeden nadirde olsa bazen orada bitebiliyor ilişki. İşte tüm bu deneyimlerden sonra ,kahramanlarımız bilmem kaçıncı ilişkilerinde aradığı mutluluğu bulduğunu iddia edip ,son partnerleriyle evlilik kararı alıyorlar. Bunda ,çevresindeki arkadaşlarının çoğunun evlenmiş olması,kendilerince yaşlarının geçip gidiyor olması ve artık sosyal medyada sevgilileri ile değil,eşleriyle poz verip ,bakın çok mutluyuz mesajı vermenin vaktinin gelmiş hatta geçiyor olması en büyük etkendir yoksa; bu aşamaya kadar kevgire dönmüş beden ve ruhun ikizini buldum safsatası değildir.

Evlenene kadar birçok ilişkiden geçenler ,evliliği sadece bir statü görüp ,ilişkilerine değil ıslak bir imzaya bel bağlarlar ,onun içindir ki şimdiki evliliklerin çoğu yapaydır.Birbirlerini gerçekten seven,evlenene kadar duygusallığı kalkan yapıp ilişkiden ilişkiye koşmayanları ayrı tutarak ,size gelene kadar bir çok eli bu amaçla tutan o eli tutmayın,çünkü sizi sadece son durak olarak görüyordur , uğradığı duraklarda çok indi- bindi yapmıştır, ruh eşimi bulacam diye size gelene kadar ,bedeninin zekâtını bir çok kişiye dağıtanın muhtacı olmayın ,aşk çokluk değil yokluktur,sol göğsünde aşkı yerine ,göğsünde bir çok kişiyi barındırmış biriyle aşk yaşayacağınıza
AŞKSIZ KALIN_ TEMİZ KALIN