İKİ KİŞİLİK YALNIZLIK MI KİŞİLİKLİ YALNIZLIK MI ?

 

Evlilik denilince herkesin aklına gelecek günler gelir, geçmişte yaşanılan ilişkilere geçmiş gitmiş gözüyle bakılır , hiç yaşanmamış sayılan bu hastalıklı bakış acısıyla bakanlara tek kelime “geçmiş olsun dur.”

Heybesi birçok ilişkilerle dolu olan bu kişiler, yola evlenme ümidiyle çıkmış fakat; aradığı kriterleri bulamayınca sırf kutsanmış kutsallığa ermek için (evlilik için) o heybeyi çarpık ilişkilerle doldurmuştur. Evlenmek isteyen iki tarafta o heybeyi dibine kadar boşaltmalı, heybeyi değil birbirlerini sırtlamalıdırlar, iyimser yazarsam böyle, gelelim ciddi tarafına, kutsanmış kutsal olmak isteyen bu kişiler o heybenin içine atılmış kaç kişiye, seni seviyorum! Hayatımın anlamı! aşkım, tatlım gibi kıt kelime dağarcıklarıyla bu sözleri söylediler. Her ilişkide kendilerini aşıp, sadece kelime dağarcıklarına süslü kelimeler ekleyenlerde oluyor, ellerin ellerimi ısıtıyor, kokun aşk kokusu artık uzak kalamam gibisinden iki telli tek sesli bağlamalarda çekildiği oluyor (kokunun aromasına bile edebiyat katan, bu yarı kutsanmışlar kaç kişinin kokusunun notasını hafızasında tutmaktadır.)

Anlatmak istediğim; sevgi denen duygu bu kadar çabuk yaşanılıp bitmekte midir veya birine duyulan sevgi hemen unutulup heybeye mi atılmaktadır, bu sözleri ilişki yaşadığı her kişiye söyleyen biriyle “hastalıkta sağlıkta” diye imza atılır mı? Bunları tüm ilişki yaşadıklarına söyleyen bir kişi zaten hastalıklı değil midir?

Kelimelerinin öz sayısı en az sevgileri kadar düşük olan bu güruh için yegane gaye, kutsanmış kutsal olmak yani evlenmektir, karşılarına kaç kişi çıkarsa çıksın hepsine bu ezberledikleri methiyeleri düzerler, yutturduklarıyla evlenirler, gerçekten birbirlerini sevenleri ayrı tutarak (ki günümüzde bu sayı maalesef çok az herkes en azından evli desinler diye birbirlerine rol yapmaktadır) ortaya sanal, yapay bir sevgi çıkmaktadır.

Aşkı yazan, aşk şiirleri yazan biri olarak sevgi birkaç ayda bir değişen mevsim değildir, bana göre; gerçek sevgi ve sadakat daha kutsaldır, çoğu kişi belki ilk aşkı ile evlenecek kadar şansı değil lakin son aşkının adını hatırlamayacak kadar da şıp sevdi ve küstah olmamalı evlilik için. Senede birkaç kere başkasının kokusunu hafızasına kazıyan kişileri sevenler, para kokusunu hafızasına kazımış boşanma avukatlarıdır.

Çevre için, el-Âlem  ne der, falanca hala evlenmedin mi diyecek diye ya da aynı kanepede patlayan mısır yiyip televizyon izlemek için heybesi dolu insanlarla evlenmeyin, unutmayın şu an o heybenin dışında değil içinde de olabilirdiniz. Bu gibi kişilerle yüzeysel bir paylaşıma “AŞK “diyeceğinize

 

AŞKSIZ KALIN , TEMİZ KALIN

Tümay Doğuç

                                                                                                                                               İnstagram  :  tumay0626