GİRİŞ-GELİŞME-SON(-UÇ)

İki çift gözün aynı noktada kesişmesi ile başlar her şey ve bu her şeyin içinde kimsenin aklına bile getirmek istemediği ”son” vardır. Bir plan yapılacaksa ;tüm istatistikleri ile yapılmalı, çok güzel yanları olduğu kadar güzel olmayan yanlarının olduğu da bilinmeli, bir işe başlarken ya da bir iş yeri açarken olumlu kadar olumsuz getirileri de hesaplanmıyor mu? ilişkide aynı şey, birinde para kazanmak için para ve zaman yatırılıyor, ilişkide de bir paylaşıma ortak olmak için, hem zaman hem de para yatırılıyor, (birisiyle ruhsal ve duygusal ne paylaşılacaksa.)

En baştan başlayalım, kahramanlarımız birbiriyle bakıştı, bu bakışma hoşlanmaya döndü, bu hoşlanma onları buluşmaya götürdü ve buluştular bir yerde kahvelerini içiyorlar sohbet esnasında da yıllar önce maziye bırakılmış, küflenmiş o bitik soruları soruyorlar,_ nelerden hoşlanırsın? _hobilerin neler ?_en sevdiğin şarkı vs, bu saçmalıklar uzar gider. Birinci buluşma, akabinde ikinci ve üçüncü buluşma derken ,artık çıkmaya başlarlar, yemek, sinema ve el ele tutuşmalar,(kendi hayatınızda ilk birinin elini tutma sahnesini getirin aklınıza )geçen yazılarımda anlatmak istediğim tam da buydu, yahu birini ya seversin ya sevmezsin ,ilişki bu noktaya gelene kadar karar vermen gerekir ,eğer birini çözemiyorsan ya da o kişi ,kendini sana çözdürmüyor sa ,on sene evlide kalsan faydası yok, flört denilen zırvalıkta bu kadar zamana ve ayrıntıya gerek var mı?

İlerleyen zamanlarda sarılarak gezmeler, koklaşmalar, akşam iş çıkışı o yorgunlukla geceye kadar buluşmalar, sabah zor kalkmalar(,amaç sadece ruhu doyurmak ise ;aciz değilseniz birine ihtiyacınız yoktur ) .Kendi hobilerinize zaman ayırmak varken bu hobileri kendi rızanızla birine tercih etmeler, bunlara sorarsan ,biz mutluyuz ,hayatı paylaşıyoruz _neyi paylaşıyorsun, senin olanı senden aldı, hobilerini ,zamanını ,ilişki ilerledikçe ,iki tarafında bazı huyları birbirine ters gelmeye başlar, esas olay burada bu huylar tolere edilebiliyorsa devam edilir yoksa ,yeni bir partner arayışına gidilir Bu ilişki bu raddeye gelene kadar da edebiyatçılara saç baş yoldurtan ,onlara göre sevgi sözcükleri!! söylenir, özüm, suyum, hayatımın anlamı (birisi size bu sözü söylüyorsa ilk baştan noktayı koyun, zira hayatını o yaşa kadar anlamsız yaşamış birisinin hayatı birden bire anlam kazanıyorsa o kişi sahtekardır) bu gibi sözleri birbirine söyleyen partnerler ,pat diye ayrılıveriyor, birdenbire özsüz, susuz ve anlamsız kalıyorlar! En kısa sürede de başka öz ya da su aramaya çıkıyorlar, tekrar başa sarıp, başka biriyle ,isimleri değiştirerek ,ilişkilerine -den _den işareti koyup, hayatlarına başka birileri ile anlam katmaya ! çalışıyorlar. Hani her şeyi paylaşıyordunuz, hani birbirinize iyi geliyordunuz. Sevgili dostlar, günümüzde ilişkiler maalesef böyle, iki kere maalesef ki evliliklerde böyle, yalandan, kimsenin, özü, suyu, canı ya da hayatının anlamı olmayın, kendi ruhuna yetemeyen insanların kaçış yoludur bu.

Günümüzde en önemli değer zamandır, zamanınızı onlarca aşk deneyiminde yok etmeyin, amaç ruhu doyurmaksa ,bu tür sahte ilişkiler değil ruhu doyurmak, olanı sizden alır, günümüzde aşk ve ilişkiler maalesef çöplüktür, çöp bile ayrıştırılıp ,öğütülüp geri dönüşüme kazandırılırken, geri dönüşümü olmayan zamanınızı ,aşk kisvesi altında başkası için öğütmeyin, bana ağır yazıyorsun diyorlar, gerçeklerle ve istatistiklerle yazıyorum ,gerçekler ağırsa suç benim değil, çevrenize bakın, en iyi ilişkilerin ya da evliliklerin bitme süresi zamana oranla yüzde kaç?, birde çocuklar için zoraki yürütülen, rol yapılan, sadece kağıt üstünde olan evlilikleri aklınıza getirin, aşk yıllar sonra ,sadece bir kağıt parçası ise ;

AŞKSIZ KALIN , TEMİZ KALIN

Tümay Doğuç

                                                                                                                                               İnstagram  :  tumay0626