350 kilometrelik İstanbul – Çanakkale parkurunda olumsuz hava koşullarına rağmen Çanakkale’ye giderek şehitlerimizi anmak ve Çanakkale Zaferi’ni kutlamak üzere yola çıkan İstanbul Üsküdar Bisiklet Peloton Spor Kulübü bisikletçileri, Tekirdağ durağındaSüleymanpaşa Belediyesinin misafiri oldular.

ÜSKÜDAR’DAN YOLA ÇIKTILAR

Sabah saatlerinde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından Üsküdar Nevmekan Sahil bahçesinden uğurlanan bisikletçiler gün boyu pedal çevirerek akşam saatlerinde Tekirdağ Süleymanpaşa’ya ulaştılar. “Ecdada Saygı” organizasyonu kapsamında şehrimize ulaşan bisikletçileri Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri karşıladı. Dostlukrüzgârının estiği buluşmada bisikletçilerin yorgunluğu güler yüzlü sıcak karşılama ile mutluluğa dönerken İstanbul Üsküdar Bisiklet Peloton Spor Kulübü Başkanı Erdeniz Saraç açıklamalarda bulundu.

“28 BİSİKLETÇİ 350 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİREREK ÇANAKKALE’YE ULAŞACAK”

Organizasyon ile sözlerine başlayan Saraç, “Bizler İstanbul Üsküdar Bisiklet Peloton Spor Kulübü olarak Çanakkale Zaferimizi kutlamak, ecdadımıza saygımızı göstermek ve bu uğurda şehit olan atalarımızı anmak üzere İstanbul’dan yola çıktık. 28 bisikletçi 350 kilometre pedal çevirerek Çanakkale’ye ulaşacak. 3 gün boyunca zorlu hava koşullarına rağmen yılmayıp turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun son gününde Çanakkale’ye ulaşıp tüm şehit mezarlarımızı ziyaret edeceğiz,” dedi.

“SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SAYESİNDE YAŞADIĞIMIZ TÜM ZORLUKLAR YÜZÜMÜZDETEBESSÜME DÖNDÜ”

Turun İstanbul – Tekirdağ parkuru ile açıklamalarına devam eden İstanbul Üsküdar Bisiklet Peloton Spor Kulübü Başkanı Erdeniz Saraç “Sabah İstanbul’dan hareket ederken lapa lapa kar yağıyordu. Ancak buraya geldiğimizde bizleri karşılayan Süleymanpaşa Belediyesi sayesinde yaşadığımız tüm zorluklar yüzümüzde tebessüme döndü. Buakşam Süleymanpaşa Belediyesi’nin misafiri olarak burada kalacağız. Biraz dinlenip şehrinizi de gezeceğiz. Bizleri misafir ederek destek olan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e çok teşekkür ederiz,” ifadelerini kullandı. Geceyi Süleymanpaşa’da geçiren ekip sabah saatlerinde edilen kahvaltının ardından Çanakkale’ye doğru pedal çevirerek tura devam etti.