Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ergene’de pek çok etkinlik düzenlendi. Düzenlenen programlar bando eşliğinde yapılan fener alayı ile taçlandırıldı.

Ergene’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ergene Belediyesi tarafından Esenler Çok Amaçlı Salon ve iftar yemeği organizasyonunun ardından bando ekibi eşliğinde fener alayı gerçekleştirildi.

Esenler Çok Amaçlı Salon önünden başlayarak Esenler Meydanına kadar devam eden ve yeniden açılışı yapılan salon önünde sonlanan fener alayında Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ile Candan Yüceer, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi partilerin ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Fener alayına katılan herkese teşekkür eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı sevgi kenti Ergenemizde büyük bir coşku içerisinde kutlayarak Esenler Mahallemizde yaptığımız fener alayı ile bu güzel günü taçlandırdık. Bu güzel gecede yanımızda olan Tekirdağ milletvekillerimize, siyasi parti başkanlarına, belediye başkan yardımcılarımıza, belediye meclis üyelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi milli bayramlarımızı halkımızla bir arada kutluyoruz ve kutlamaya da devam edeceğiz” dedi.