T.C.
ÇORLU BELEDİYESİ
Basın Yayın Birimi
29.09.2021
Basın Bülteni

“Yaşayan Çınarlarımız” Projesi Hayata Geçiyor

Çorlu Belediyesi’nin bir projesi daha hayata geçiyor. “Yaşayan Çınarlarımız” projesi dâhilinde hazırlanan sosyal tesis 1 Ekim Yaşlılar Günü’nde faaliyete geçiyor.

Çorlu’da yaşamakta olan 65 yaş ve üstü vatandaşların sosyal yaşamına renk katmayı amaçlayan sanatsal faaliyetlere ve kültürel gezilere katılmalarına olanak tanıyacak olan “Yaşayan Çınarlarımız” projesi hayata geçiyor. Vatandaşların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini icra edebilecekleri, keyifli ve huzurlu vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturmak amacıyla Cumhuriyet Parkı’nda inşa edilen sosyal tesis pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Toplumsal Yaşama Katılmaları Sağlanacak

Sportif etkinliklerden müze gezilerine, hobi ve dans kurslarından film gecelerine kadar birçok etkinliğin gerçekleştirileceği proje ile 65 yaş ve üstü değerli büyüklerimizin toplumsal yaşama aktif olarak katılmaları sağlanacak.

1 Ekim Yaşlılar Günü’nde Hizmete Açılacak

Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirilecek olan Yaşayan Çınarlarımız açılış programı kapsamında Çorlu Belediyesi Kent Orkestrası sahne alacak. Ayrıca sosyal tesisin içinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinletilecek. Belediye yetkilileri tarafından ekim ve kasım ayı kurs/etkinlik bilgilendirmesinin de yapılacağı açılış töreni 1 Ekim 2021 Cuma günü Cumhuriyet Parkı’nda saat 16.00’da gerçekleştirilecek.
Özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız olmak üzere açılış programına tüm vatandaşlarımız davetlidir.