Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kentimizde bulunan pazar yerlerinde denetim gerçekleştirildi.

Kentimizde pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri kurulan semt pazarlarında incelemelerde bulunan ekipler, Çorlu Belediyesi Pazar Yerleri Uygulama Yönetmeliği kapsamında vatandaşların daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Yapılan denetimlerde tezgâhların düzeni ile sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığının yanı sıra fiyat etiketi kontrolü gerçekleştiren ekipler, kontroller sırasında tüketiciye sunulan ürünlerin üzerinde fiyat etiketi bulundurmayan, aynı ürün üzerinde birden fazla etiket bulunduran, görünür ve okunaklı şekilde etiket kullanmayarak vatandaşları yanıltmaya yönelik fiyat etiketi kullanan pazarcı esnafına tutanak tanzim ederek cezai işlem uyguladı.

Öte yandan vatandaşları pandemi kurallarına uymaları için sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda uyaran Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerine devam ediyor.